Reklamı Kapat
Magazin

Gülşen hakkında yeni karar açıklandı! Ev hapsi sonlandırıldı

İmam hatiplilere yönelik söylediği sözlerden dolayı ev hapsi verilen Gülşen hakkında yeni karar açıklandı. Ev hapsi kaldırıldı fakat yurtdışına çıkış yasağı sürüyor.

Şarkıcı Gülşen Çolakoğlu’nun sahne aldığı bir mekanda imam hatip liselilerine yönelik söylediği sözlerden dolayı hakkında soruşturma başlatılmıştı. Cezaevine gönderilen Gülşen 3 gün cezaevinde kalmasının ardından ev hapsi kararı verilmişti. Gülşen Çolakoğlu’nun itirazının ardından üst mahkemece ev hapsinin sonlandırılmasına karar verildi. İşte haberin merak edilen tüm detayları…

Gülşen’in ev hapsi kaldırıldı

Geçtiğimiz nisan ayında bir mekanda sahne alan şarkıcı Gülşen, imam hatiplilere yönelik söylediği sözlerden dolayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede ‘halkı kim ve düşmanlığa tahrik’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi. İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul etti ve Gülşen Çolakoğlu’nun ev hapsi kaldırıldı. 21 Ekim tarihinde hakim karşısına çıkacak olan Gülşen’e yurtdışına çıkış yasağı ve karakol imza şartı getirildi.

Gözaltına alınan Gülşen ev hapsinden önce 3 gece cezaevinde kalmıştı ve 4. Gün ev hapsi koşuluyla serbest bırakılmıştı. Gülşen hakkında verilen bu ev hapsi kararına avukatları itiraz etmişti ve talepleri reddedilmişti. Gülşen hakkında hazırlanan iddianamede 1 yıldan 3 yıla kadar hapsi istendi ve 21 Ekim tarihinde hakim karşısına çıkacağı belirtildi.

21 Ekim’de hakim karşısına çıkacak

Nisan ayında bir mekanda sahne alan Gülşen “İmam hatipte okumuş sapıklığı oradan geliyor” sözlerinin ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülşen Çolakoğlu hakkında soruşturma başlatmıştı. Söylediği sözlerden sonra özür dileyen Gülşen, cezaevine gönderilmişti. 3 gün cezaevinde kalan Gülşen, 4. Gün ev hapsi kararı çıktı. Konutunu terk etmemesi koşuluyla cezaevinden çıkarılan Gülşen hakkında yurtdışı çıkış yasağı ve karakol imza şartı getirilirken, ev hapsi sonlandırıldı.

İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi’nin iddianameyi kabul etmesinin ardından 21 Ekim tarihinde hakim karşısına çıkması kararı alındı. Yurtdışına çıkış yasağı ve karakol imza şartı getirilen Gülşen’in ev hapsi kaldırıldı ve 21 Ekim’de hakim karşısına çıkacak.

Başa dön tuşu