Reklamı Kapat
Magazin

Tarkan’ın konser vereceği sahne çöktü! Yeni konser alanı belirlendi

Tarkan’ın 9 Eylül’de konser vereceği platform çöktü. Dev platformun çökmesinin ardından sağlık ekipleri olay yerine sevk edildi. 9 Eylül’de sahne alacağı platformun çökmesinin ardından yeni konser alanı belli oldu. Gündoğdu Meydanı’nda olacak.

İzmir’in 9 Eylül Kurtuluş yıl dönümü etkinliklerinde Tarkan’ın konser vereceği dev platform çöktü. Çevredeki vatandaşların ihbarının ardından olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yarılı kişi ambulans ile hastaneye kaldırıldı. İşte haberin merak edilen tüm detayları…

Tarkan’ın sahne alacağı platform çöktü

9 Eylül’de İzmir’de sahne alacak olan Tarkan’ın çıkacağı dev platform bilinmeyen nedenlerden dolayı çöktü. Olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edilirken, 1 kişinin yaralandığı belirtildi. Platform altında kalan başka yaralının olup olmadığı konusunda ekipleri çalışmalara başladı. O sırada yolda İzmir’e gelen Tarkan, bu haberin ardından sosyal medya hesabından bir açıklamada bulundu. Ölen ve yaralanan kişilerin olmamasından dolayı çok mutlu olduğunu belirten Tarkan: “İzmir’e gidiyorum. Bu konserin gerçekleşmesi için elimizden ne gelirse yapacağız” ifadelerini kullandı.

Olayla ilgili İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabında: “Tarkan’ın sahne alacağı konser alanında yaşanan kaza için çok üzgünüz. Herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmaması ile teselli buluyoruz. Konserle ilgili tekrar bilgilendirme yapacağız” ifadelerini kullandı.

Dev platformun çökmesinin ardından konserin iptal olup olmayacağı oldukça merak edildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından Tarkan’ın sahne alacağı platformun yıkılmasından sonra yeni konser alanının Gündoğdu Meydanı olacağını açıkladı. Bu açıklamanın ardından Tarkan hayranları yeni konser alanında, ünlü şarkıcıyı dinlemek için toplanacak.

Dev platform kaldırılıyor

Tarkan’ın sahne alacağı platformun çökmesinin ardından, bölgeye sevk edilen ekip, itfaiye aracı ile platformun üzerine çıkarak incelemelerde bulundu. Gece boyunca incelemelerde bulunan ekip, vinç ile çöken enkazın sabitlenmesi kararını aldı. Platformun arkasında bulunan 3 tane dev jeneratörü itfaiye ekipleri güvenlik amacıyla olay yerinden kaldırdı. Ekipler, dev platformun kaldırılması için çalışmalar başlatacak.

Başa dön tuşu