Reklamı Kapat
Magazin

Pelin Akil kendisine hakaret eden kişi hakkında suç duyurusunda bulundu! Hakaret eden kişiye bin 120 TL para cezası verildi

Ünlü oyuncu Pelin Akil’e hakaret eden şahsa bin 120 TL para cezası verildi. Sanık suçlamaları kabul etmedi ve hakim karşısında ifade verdi.

Sosyal medya hesabını oldukça aktif kullanan ünlü oyuncu Pelin Akil, hesabında sık sık eşi ve çocuklarıyla fotoğraflarını paylaşıyor ve takipçilerinden de büyük bir ilgi görüyordu. Sosyal medya hesabının yakından takip edilen isimleri arasında bulunan Pelin Akil, geçtiğimiz sene sosyal medya hesabı üzerinden kendisine hakaret içerikli mesajlar atan bir şahıs hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Mahkeme bu şahsa bin 120 TL adli para cezası verdi.  İşte haberin merak edilen tüm detayları…

Pelin Akil suç duyurusunda bulundu

Ünlü oyuncu Pelin Akil, 20 Mart 2021 tarihinde Habip B. İsimli bir şahsın kendisine sosyal medya üzerinden hakaret içerikli mesaj göndermesinin ardından soluğu mahkemede aldı. Oyuncunun dikkatinden kaçmayan bu mesajların ardından Pelin Akil, o takipçisi hakkında suç duyurusunda bulundu. Bu suç duyurusunun ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından dava açıldı. Tarafların uzlaşmadığını bildiren savcılık, Habip B’nin “sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile alenen hakaret” suçundan 3 ay 15 günden, 2 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Anadolu 64. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısında çıkan Habip B, suçlamaları kabul etmedi. Hesabı kendisinin kullanmadığını ve bu mesajları atmadığını ifade eden Habip B. İsimli şahsa mahkeme, “sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile alenen hakaret” suçundan bin 120 TL para cezası verdi.

Suçlamayı kabul etmedi

Sosyal medya üzerinden ünlü oyuncu Pelin Akil’e hakaret içerikli mesajlardan dolayı yargılanan Habip B. hakim karşısında suçlamayı kabul etmedi. Habip B. Telefon hattının değiştiğini ve bu yüzden o hesabı kullanmadığını, bahsi geçen mesajları kendisinin atmadığını ve kadınlara yönelik kesinlikle böyle sözler söylemeyeceğini ifade etti ve hakkındaki suçlamayı da kabul etmedi. Mahkeme, sanık Habip B. hakkında bin 120 TL adli para cezası verdi.

Başa dön tuşu