Reklamı Kapat
KocaelisporGündem

Metin Türker Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası Sona Erdi

Metin Türker Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası Sona Erdi Kocaeli Kağıtspor 2. oldu. Yakinen takip ettik 2. olması sizleri şaşırtmasın çünkü çok sporcusu olan 1. oldu ama Kağıtspor bütün sikletlerin 1. oldu diyebilriz en iyi sporcuları götürdü ve en çok milli sporcu kağıtspordan

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2022 faaliyet programında yer alan ve bu sene Karabük’te düzenlenen Metin Türker Bilek Güreşi Şampiyonası sona erdi.

Şampiyonada 19 şehirden 134 sporcu ter döktü.

Karabük Vali Yardımcısı Muhammed Akın, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven, Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz, Gençlik ve Haddeciler Derneği Başkanı Pehlivan Baylan, KARDEMİR Kurumsal İletişim Müdürü Şakir Kurter ve Özçelik İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Recep Akyel’e engelli sporuna vermiş oldukları desteklerden dolayı Başkan Muaz Ergezen tarafından plaket verildi.

Milli takım teknik sorumluların yakından takip ettiği turnuva önümüzde ki aylarda Romanya’nın Bükreş kentinde yapılacak olan Avrupa şampiyonası için Milli Takım kadrosunu seçme önemini de taşıdı.

Herkesi spora davet ediyoruz, bizimle mutlaka iletişim kursunlar!

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen yaptığı açıklamada, bilek güreşinin çok iddialı oldukları branşlardan biri olduğunu belirtti.

Ergezen, “Engelli kardeşlerimizin kendilerini asla yalnız hissetmemelerini istiyoruz. Her bedensel engelli bireyimizin mutlaka kendi bedensel engeline göre bir spor branşımız vardır.

Federasyon olarak 20 tane branşımız var. Bugün de bir alt branşımız olarak Bilek Güreşi ve Türkiye seçmelerinden dolayı buradayız” dedi.

Sporun pozitif, birleştirici ruhunu yaşayıp, sahaya yansıtmaya çalışıyoruz. Buradaki kardeşlerimiz için bir günlük organizasyon büyük bir maraton ve motivasyon. Dolayısıyla hayata katıldığımız çok kıymetli bir bağlantı. Bu bağlantıyı hiçbir kardeşimiz kaybetmesin diye uğraşıyoruz. Herkesi spora davet ediyoruz. Bizimle mutlaka iletişim kursunlar.

Bu tür organizasyonlarla bedensel engelli kardeşlerimize çağrıda bulunmuş oluyoruz. Hem yeni sporcular katılsın hem de var olan sporcularımızın daha performans sporcu olmaları yönünde destekliyoruz. Kamplarımız var. Bu yarışmayla hem Türkiye şampiyonası yapmış oluyoruz hem de milli takım seçmelerini yapmış oluyoruz. En iyi ekibi oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

Şampiyonanın ardından takımlar kategorisinde dereceye giren kulüpler:

1- İstanbul Günaçtı Spor Kulübü

2- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıt Spor Kulübü

3- İstanbul Bağcılar Spor Kulübü

Başa dön tuşu